У навчальному курсі розглянуто можливості розвитку цифрового інтелекту учителя і учня з використанням інформаційно-цифрових практик і технологій в освітньому процесі. Узагальнено досвід реалізації найефективніших цифрових технологій і методів у забезпеченні продуктивності освітнього процесу. Запропоновано самостійні опрацювання для закріплення знань. Розглянуто можливості використання різних інтерактивних додатків та ресурсів для використання на уроках або під час підготовки до занять.
Запровадження ІКТ в освітній галузі має перейти від одноразових проектів у системний процес, який охоплює всі види діяльності. ІКТ суттєво розширять можливості педагога, оптимізують управлінські процеси, таким чином формуючи в учня важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності.
Мета курсу: мотивувати вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців розвивати нові медіаосвітні компетентності та імплементувати набуті знання до навчального процесу.
Курс орієнтований:
- Надати вчителям теоретичні та практичні знання та навички, необхідні для безпечної навігації в цифровому середовищі, розвиток цифрового інтелекту та інформаційно-цифрових компетенцій педагога, що відповідають за успішну життєво-професійну діяльність особистості, її високу конкурентоздатність та кар’єрне зростання;
- Формувати та вдосконалювати навички використання інформаційних технологій вчителями задля забезпечення якісного викладання ними профільних дисциплін у Новій українській школі;
- Розвинути готовність педагогічних та науково-педагогічних працівників до інноваційної педагогічної діяльності і вдосконалення їхньої професійно-педагогічної компетентності.
Удосконалити у педагогів навички системного використання цифрових і креативних технологій в освітньому процесі.
- Напрям: використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі, включаючи електронне навчання, інформаційну та кібернетичну безпеку; розвиток професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик, технологій); формування у здобувачів освіти спільних для ключових компетентностей вмінь, визначених частиною першою статті 12 Закону України «Про освіту»; цифрова компетентність.
Компетенції:
Загальні компетенції: цифрова компетентність, інформаційно-комунікативні та цифрові технології в освітньому процесі, включаючи електронне навчання, інформаційну та кібернетичну безпеку; інформаційно-комунікаційна компетентність; компететності у галузі техніки і технологій;
Професійні компетенції: інформаційно-цифрова компетентність; здатність орієнтуватися в інформаційному просторі, здійснювати пошук і критично оцінювати інформацію, оперувати нею у професійній діяльності; здатність ефективно використовувати наявні та створювати ( за потреби ) нові електронні ( цифрові ) освітні ресурси; здатність використовувати цифрові технології в освітньому процесі; здатність добирати і використовувати сучасні та ефективні методики і технології навчання, виховання та розвитку учнів; здатність організовувати різні види і форми навчальної та пізнавальної діяльності учнів.
Форма навчання: дистанційна
Вид підвищення кваліфікації: вебінари ( навчання за програмою підвищення кваліфікації )
Тривалість: 3 місяці (10 тижнів онлайн-занять + 2 тижні на виконання практичних робіт )
60 год/2 кредиту ЄКТС
(48 год / 1,6 кредиту ЄКТС онлайн зустрічей + 12 год/0,4 кредиту ЄКТС С/О)
Кількість модулів: 4 модулі
Кількість зустрічей: 20 ефірів
Кількість учасників: 500 осіб
Програма: https://drive.google.com/file/d/1Y41LqTj53gjKYPFzjBSDy6mSJsZuzedT/view?usp=sharing
Цільова аудиторія курсу:
- Менеджери освіти будь-якого рівня (директори, заступники директорів, методисти).
- Педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної\професійно-технічної освіти.
- Учителі-предметники, репетитори, студенти педагогічних ВНЗ.
- Вихователі ЗДО.
- Вчителі ЗЗСО.
- Викладачі ЗВО.
- Методисти закладів освіти.
- Педагогічні працівники альтернативних шкіл та приватних закладів.
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації.
Реєстрація: https://forms.gle/qrmnRXJpLed5FUeW8